Kuantum Akademi

Kuantum Akademi

FMEA EĞİTİMİ

FMEA Failure Mode Effect Analysis kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır ve tüm dünya literatüründe bu şekilde anılmaktadır. Alman literatürüne bu kelimeler Fehler Möglichkeit und Einfluss Analyse şeklinde, Türkçe’ye ise Hata Türü Etki Analizi veya Başarısızlık Modu Etki Analizi tercümesiyle alınmıştır.

FMEA Failure Mode Effect Analysis kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır ve tüm dünya literatüründe bu şekilde anılmaktadır. Alman literatürüne bu kelimeler Fehler Möglichkeit und Einfluss Analyse şeklinde, Türkçe'ye ise Hata Türü Etki Analizi veya Başarısızlık Modu Etki Analizi tercümesiyle alınmıştır.

FMEA tekniği; sistem, tasarım, süreç ve servis konularında hataları ortaya çıkmadan tanımlamayı ve gidermeyi veya en azından kullanıcıdaki etkisini ortadan kaldırmayı hedefleyen bir mühendislik tekniğidir.

FMEA- Hata türü ve etkileri analizi sistemi büyüklüklerine ve faaliyet alanlarına bakılmaksızın tüm sektörler / kuruluşlar için gereklidir. İster ürün üretsin ister hizmet sağlasın tüm kuruluşlar FMEA- Hata türü ve etkileri analizi sistemi kurabilirler. 

Hata türü ve etkileri analizi eğitiminde, FMEA Metodu’nun uygulanmasında görev alacak kişileri, dizayn ve proses FMEA konularında uygulama örnekleri ile bilgilendirmek ve yeteneklerini geliştirmek amaçlanmaktadır.

01

WHATSAPP DESTEK

03

Hızlı Teklif al

Hizmet Fotoğrafları