Kuantum Akademi

Kuantum Akademi

ISO 14001: 2015 - Çevre Yönetim Sistemi Temel/İç Tetkik Eğitimi

ISO 14001 Standardı, çevre konusundaki en temel ve en önemli standartlardan biridir. ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardını tüm yönleriyle ve gereklilikleriyle uygulayan işletmelere gerekli denetimleri yapan belgelendirme kuruluşu tarafından ISO 14001 Belgesi verilir. 

ISO 14001 Standardı, çevre konusundaki en temel ve en önemli standartlardan biridir. ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardını tüm yönleriyle ve gereklilikleriyle uygulayan işletmelere gerekli denetimleri yapan belgelendirme kuruluşu tarafından ISO 14001 Belgesi verilir.  ISO 14001 Sertifikası şirketlerin sürdürülebilir çevresel politikalar geliştirmesine, çevresel mevzuatlara daha kolay uyum sağlamasına ve çevresel konulardaki hedeflerine daha hızlı ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi; Çevrenin ve doğal yapının korunabilmesi amacı ile oluşturulmuş ve Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından yayınlanmış bir yönetim sistemidir. Bir ürünün hammadde alım aşamasından son ürün haline getirilmesi aşamasına kadar geçen süreçte, çevresel faktörlerin belirlenmesi ve bu faktörlerin kontrol altına alınarak çevreye verilen zararın en aza indirilmesini sağlamak maksadıyla oluşturulmuştur.

ISO 14001 Belgesinin Faydaları

  • Maliyetlerinizi düşürerek tasarruf etmenizi sağlar. Böylece daha düşük operasyonel maliyetlerle çalışabilirsiniz.
  • Atıkların azaltılması ve verimlilik artışını sağlar.
  • Çevre mevzuatına uyum seviyelerinin iyileştirilmesini sağlar.
  • Mevzuat değişikliklerine ayak uydurarak sorunların giderilmesi ve uyumluluğun sağlanması için yeterli zamana sahip olmanızı sağlar.
  • Yeni müşteriler ve iş ortaklarına daha fazla erişim sağlar.
  • Kuruluşunuzu büyütmek için rekabet avantajı sağlar.
  • Yeni pazarlara erişiminizin önündeki gereklilik engellerini kaldırır.
01

WHATSAPP DESTEK

03

Hızlı Teklif al

Hizmet Fotoğrafları
Referanslarımız